لوازم آشپزخانه > راهنمای خرید یخچال و ساید بای ساید

راهنمای خرید یخچال و ساید بای ساید

ابعاد

اولین نکته ای که در خرید یخچال بسیار حائز اهمیت است این است که آیا در فضایی که در آشپزخانه‌ دارید جا می‌گیرد یا خیر. اگر فضای آشپزخانه برای یخچال از اطراف محدود است، بهتر است قبل از خرید عرض، ارتفاع و عمق این محدوده را اندازه‌گیری کنید. در این فضا حداقل دو سانتی‌متر در اطراف برای به اصطلاح تنفس دستگاه و جلوگیری از داغ شدن یخچال در نظر داشته باشید.

 

اندازه‌ی ورودی آشپزخانه

اگر آشپزخانه‌ی شما اپن نیست و در دارد قبل از خرید چهارچوب آن را اندازه‌ بگیرید و ابعاد را یادداشت کنید و همراه خود داشته باشید.

 

عادت خرید و آشپزی خود را مد نظر داشته باشید

این مورد به شما در انتخاب ظرفیت یخچال فریزر کمک می کند. اگر موادغذایی زیادی در یخچال نگه نمیدارید، یخچال بزرگ تنها جای بیشتری در آشپزخانه‌ی اشغال می‌کند.

اگر دیر به دیر خرید می‌کنید، یخچالی با ظرفیت بالا و اگر هر روز به خرید می‌روید یخچالی با ظرفیت کم برای شما مناسب است. اگر نوشیدنی‌های زیاد ومتنوعی استفاده می‌کنید، به محل‌ قرارگیری بطری‌ها دقت کنید که از ظرفیت کافی برخوردار باشد. طبقه بندی فضای فریزر نیز بررسی کنید.

 

برخی قابلیت‌های یخچال فریزرهای مدرن

 

موتور اینورتر خطی

از مهم‌ترین تغییرات در عملکرد یخچال‌های مدرن، می توان به استفاده از کمپرسور‌های پیشرفته اشاره کرد. مزیت اصلی موتورهای خطی اینورتر این است که با جریان متناوب و با فرکانس مورد نیاز کار می‌کنند. از آن‌جایی که کم ‌و زیاد کردن دور موتور، مصرف انرژی و استهلاک کمتری نسبت به حالت سنتی یعنی قطع و وصل پیاپی دارد، این موضوع یک نکته‌ی مثبت برای یخچال‌های مجهز به آن به شمار می‌رود، در نتیجه‌ استفاده از این فناوری باعث می شود هزینه‌ی برق مصرفی، کاهش چشم‌گیری داشته باشد. با داشتن چنین قابلیتی یخچال فریزر استهلاک خیلی کمتری خواهد داشت.

 

بدنه استیل

اکثرا در بدنه ی یخچال‌های جدید استیل ضد زنگ به کار می برند. این گونه یخچال‌ فریزرها در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی مقاوم هستند، اما قیمت انها بالاتر است.

 

نورپردازی

چراغ‌های LED با نور خود باعث زیباتر جلوه دادن مواد غذایی می‌شوند. اگر نورپردازی داخل یخچال ضعیف باشد ممکن است در پیدا کردن ظرفی که در انتهای یک ردیف جا خوش کرده دچار مشکل شوید. معمولا یخچال‌ها دارای یک لامپ در قسمت بالای فضای داخلی هستند، اما در برخی مدل‌ها از چراغ‌های کناری استفاده می‌شود و در نتیجه هر طبقه از یخچال به‌صورت مجزا نورپردازی می‌شود.