راهنمای خرید > راهنمای خرید کاغذ دیواری

راهنمای خرید کاغذ دیواری

قبل از انتخاب کاغذ دیواری به تاثیر رنگ‌ها بر محیط و موارد استفاده‌شان در مکان‌های مختلف را مورد برررسی قرار دهید. به دلیل اینکه هماهنگ نبودن رنگ و نوع کاغذ دیواری با سایر وسایل، علاوه بر اینکه خانه را بی نظم و خسته کننده جلوه می دهد، باعث احساس آشفتگی نیز می شود. هماهنگی نوع و طرح کاغذ دیواری با سبک و شکل چیدمان و دکوراسیون خانه بسیار مهم است.

 مطمئن شوید که دیوارها را به درستی برای نصب آماده کرده اید. دیوارهای ناهموار یا آسیب دیده ممکن است مستلزم زیرسازی های بیش تری نسبت به سایر دیوارها باشند و عدم انجام صحیح این کار ظاهر نامتقارن یا غیر یکنواخت را به دیوارهای شما می دهد. از نکات مهم دیگر اندازه گیری دقیق برای سفارش رول های کاغذ دیواری است زیرا شما نمی توانید کاغذ دیواری را بعد از نصب زمینه حرکت داده یا تنظیم کنید، بنابراین باید از کنار هم قرار گرفتن دقیق رول ها اطمینان حاصل کنید.

 ممکن است کاغذ دیواری ها در طول زمان دچار آسیب و خرابی شوند و زیبایی اولیه خود را نداشته باشند. بهتر است یک رول بیشتر خریداری کنید تا در صورت نیاز بتوانید از آن استفاده کنید و برای پیدا کردن آن نوع کاغذ دیواری در بازار دچار مشکل نشوید و دیگر زمان برای خرید آن صرف نکنید.

 اگر به لحاظ شخصیتی فردی تنوع طلب هستید و زود از همه چیز خسته می شوید، بهتر است که از کاغذ دیواری های ساده با رنگ های ملایم که هیچ طرح و شکلی ندارد و با هر نوع چیدمان و رنگی ست می شود، استفاده کنید زیرا استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار روحیه خاصی می طلبد و هماهنگ کردن وسایل با این گونه کاغذها کمی مشکل است و ممکن است پس از مدتی دچار از آن خسته شوید.

 برای بلند ترجلوه دادن دیوار ها و سقف، طرح‌های عمودی مناسب است.

 برای فضاهایی که کوچک هستند و یا سقفی بلند دارند کاغذ دیواری با خطوط و طرح های افقی مناسب است، زیرا هم فضا را کشیده تر و وسیع تر می کند و هم فاصله سقف تا کف را کمتر می کند.

 برای کوچک تر نشان دادن فضاهای بزرگ و وسیع کاغذ دیواری های شلوغ و گلدار انتخاب خوبیست.

 طرح‌های متنوع عروسکی و رنگ‌های شاد و درخشان انتخاب مناسبی برای کاغذ دیواری اتاق بچه‌ است. این رنگ‌ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در بچه ها می‌شود.

 برای اتاق های کار و کنفرانس کاغذ دیواری های ساده و یا با طرح های هندسی ملایم انتخاب مناسبی است.

 استفاده از رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد باعث ایجاد حس صمیمیت و گرمای فضا می شود و همچنین محیطی سرشار از هیجان و نشاط بوجود خواهد آورد. چنین رنگ هایی برای اتاق های بزرگ انتخاب مناسبی است زیرا فضا را کوچکتر از اندازه واقعی نشان خواهد داد.

رنگ های تیره فضا را محصور می کند و گزینه مناسبی برای فضاهای بزرگ و پر نور است زیرا باعث کوچکتر نشان داده شدن محیط می شود.

  رنگ هایی با تضاد شدید مانند سیاه و سفید در کنار هم و مکمل هم در ایجاد فضائی دلنشین و مدرن بسیار موثر است.

 

ارسال نظر برای راهنمای خرید کاغذ دیواری